Koolitused

Viime läbi robootika ja programmeerimise teemalisi koolitusi ning töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele. Muudame erinevate tegevustega huvitavaks sünnipäevad ja üritused. Allpool on välja toodud mõned meie koolitused, aga oleme valmis välja mõtlema ja läbi viima koolitusi vastavalt soovile ja vajadusele. Huvi korral võta meiega ühendust.

Robotite loomine ja ehitamine
Prototüüpimine
Programmeerimine: Blocks, Python, C/C++, Java, Dart/Flutter ja teised keeled

Koolituste korraldajad

Ringa Rooteman on olnud arendaja üle 20 aasta ja koolitusi läbi viinud üle 5 aasta. Ta on põhiliselt kasutanud PL/SQL ja Pythoni keeli. Ringa viib koolis ning lasteaias läbi robootika- ja programmeerimisringe ning õpetab koolis robootikat ja programmeerimist.

Ülari Ainjärv on olnud arendaja üle 20 aasta ja koolitusi läbi viinud üle 10 aasta. Ta valdab üheksat programmeerimiskeelt, millest oma põhitöös kasutab peamiselt Java, Pythoni ja C keelt. Ülari korraldab erinevaid robootika- ja programmeerimisteemalisi kursusi ja töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele.

Robootika- ja programmeerimisringid

Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus.

Robootika- ja programmeerimisringid toimuvad regulaarselt lasteaia- ja koolilastele Harku vallas. Ringide ja ringis toimuvate tegevustega saab tutvuda huviringi lehel.

Animatsiooniseadme ehitamise töötuba festivalil Tartuff 04-05.08.2021

Selle aasta armastusfilmide festival Tartuff on pühendatud teadusele ja selles töötoas läheme me ajas tagasi filmieelsesse animatsioonimaailma ning ehitame tänapäevaste vahenditega valmis pilditrumli ehk liikuvate piltidega aparaadi.
Töötoas tutvustatakse animatsiooni ajalugu ja animatsiooni loomise põhitõdesid, õpitakse seadme prototüüpi ehitama ning kirjutatakse valmis lihtne programm seadme juhtimiseks. 

Vaata lähemalt

Programmeerimise kiirkursus algajatele sügisel 2021.a.

Kursus on mõeldud eelkõige neile, kellel puudub varasem või kellel on vähene kokkupuude programmeerimisega, aga soov sellega tõsisemalt algust teha. Oodatud on ka kõik teised kel soov heita pilk programmeerijate salajasse maailma ja seeläbi mõista tarkvara loomise nüansse, näiteks tootejuhid, peakasutajad, testijad. Kursus ei eelda eelteadmisi tarkvaraarendusest.

Vaata lähemalt

Arduino päev 27.03.2021

Ülemaailmse Arduino päeva raames ehitasime valmis vidina, mis aitab järgida 2+2 reeglit. Töötuba toimus üle veebi.

Seade tuvastab liikujate kauguse ja kui keegi liiga lähedale tuleb, siis see annab tulede ja heliga sellest märku.

Robotex töötoad

Alates 2017. aastast oleme robootikafestivalil Robotex läbi viinud erinevaid töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele:

24.11 – 25.11.2017Robotiehitamise töötuba Little Robot Friends
30.11 – 02.12.2018Robotiehitamise töötuba Little Robot Friends
Arduino töötuba lampide vilgutamise ja õhutemperatuuri mõõtmisega
CodeBug töötuba roboti programmeerimise ning lampide ja andurite ühendamisega
29.11 – 01.12.2019Radari ehitamise töötuba
Toavalvuri ehitamise töötuba
Termomeetri ehitamise töötuba